Info
 
22.9.2012 | Karolína Antošová

Příště si je lépe pohlídáme, říká po prohře s Astanou Mathias Porseland

Příště si je lépe pohlídáme, říká po prohře s Astanou Mathias Porseland
V zápase s kazašskou Astanou ztráceli hráči Lva od začátku do konce. Na domácím ledě před 4713 diváky prohrávali svěřenci trenéra Jandače už od druhé minuty utkání a nedařilo se jim ztrátu smazat. „Tohle by se nám nemělo stávat," říká jediný Švéd na soupisce Lva, Mathias Porseland.
 

Byl to od vás ve všech ohledech absolutně jiný výkon, než jsme od vás zvyklí vidět z předchozích utkáních. Čím to?

Ano, to je pravda. Nevím, proč to dnes bylo jiné. Hráli jsme doma a měli bychom být schopní hrát dobře každý zápas. Ale oni na nás vlétli už od začátku, a měli několik dobrých šancí. My jsme šli navíc do několika oslabení a Barys toho dokázali využít.

Navíc vám se moc nedařilo přecházet přes střední pásmo…

Výborně bruslili a byli silní na puku, to všechno jsme věděli z tréninků. Snadno nás obcházeli a přebruslovali. To nám dělalo po většinu času velké problémy.

Astana hrála dobře v přesilovkách a právě v nich se jim povedlo dát docela šťastné góly.

Ani bych neřekl, že ty góly byly šťastné, spíše vyplynuly z dané situace, kterou jsme jim dali. Měli bychom si je příště lépe pohlídat a nedávat jim tolik prostoru u nás v pásmu. Hodně bojovali o puk a nebáli se jít tvrdě do brány.

Na ledě dnes bylo k vidění hodně soubojů. Myslíte si, že to bylo součástí soupeřovy taktiky?

Neřekl bych, že to byla přímo taktika, zkrátka to vyplynulo ze stylu hry. Když se nedaří dávat góly, jste z toho frustrovaní, musíte něco změnit.

Stále je to ale jenom druhá prohra v osmi zápasech. Budete i přesto po tomto zápase měnit něco na stylu vaší hry?

Nic závažného to nebude, spíše to bylo o tom, jaký jsme dnes předvedli výkon. Samozřejmě, že je pořád co zlepšovat, ale hrajeme i tak dobrý hokej, navíc se vyskytuje v horních patrech tabulky. Prohráli jsme zápas, koukneme se, jaké chyby jsme dělali, a snad se z nich poučíme. V pondělí nás čeká další zápas a pak přijdou další důležitá střetnutí, nebudeme tedy chtít o této prohře dlouho přemýšlet.

 
 
 
Image Map