Info
 
27.10.2012 | Ondřej Kalát

Jakub Štěpánek přiletěl do Prahy. Doufám, že se mnou tady budou lidé spokojeni, řekl

Jakub Štěpánek přiletěl do Prahy. Doufám, že se mnou tady budou lidé spokojeni, řekl
Reprezentační brankář Jakub Štěpánek je novou akvizicí pražského celku. V sobotu dopoledne přiletěl na ruzyňské letiště a poté se hned přesunul do kabiny v Holešovicích. S většinou svých nových spoluhráčů se zná, a tak jeho příchod vyvolal několik vtipných poznámek. „Konečně jsme tady dva ze Vsetína,“ smál se Ondřej Němec.
 
Jakube, jaký byl let z Petrohradu do Prahy?
Let byl bez problémů, akorát jsem si musel trochu přivstat, protože jsem z Petrohradu letěl poměrně brzo ráno

Můžete osvětlit, jak proběhl váš transfer do Lva?
Připravoval jsem se normálně v Petrohradu, zazvonil mi mobil a bylo mi řečeno, že se mám dostavit do kanceláře. Tam mi dali papír, že jsem byl vyměněn do Lva. Podepsal jsem jim ho a dá se říct, že hned druhý den jsem nasedl do letadla a dorazil do Prahy.

Popište situaci na brankářských postech v SKA?
Díky výluce v NHL přišel Sergej Bobrovski a pro mě tedy byla situace o něco složitější. Ze začátku sezony se nám nedařilo a tak trochu jsem to odnesl já. Byl jsem prakticky vyřazen z týmu a poslední měsíc a půl už jsem jenom trénoval.

Těšíte se do kabiny, kde se mluví víceméně česky nebo slovensky?
Těším se moc. Více než polovinu kluků znám a se zbytkem se seznámím. Nedá se to srovnat s žádným týmem, který je v Rusku. Věřím, že atmosféra v kabině bude výborná.

Jak vnímáte fakt, že budete po čase opět hrát doma před českými fanoušky?
Je to příjemná změna. Když už mě vyměnili, tak jsem rád, že to bylo sem a ne někam do Chabarovsku. Doufám, že já i všichni lidé tady se mnou budou spokojeni.

 
 
Facebook
 
Image Map