Info
 
20.5.2013 | Tisková zpráva

Atte Engren: Z MS do Prahy

Atte Engren: Z MS do Prahy
Hokejový LEV bude mít v následující sezoně finskou brankářskou dvojici. K někdejšímu reprezentantovi Vehanenovi přichází současný - účastník uplynulého MS - Atte Engren. Ten se pražskému týmu upsal na dva roky.
 

Atte Engren se narodil 19. února 1988 ve finské Raumě. V místním týmu Lukko začínal s hokejem, prošel zde všemi mládežnickými kategoriemi a v roce 2006 byl díky svým výkonům nominován na MS osmnáctiletých, kde se zemí tisíce jezer vybojoval stříbro.

V roce 2007 byl draftován v sedmém kole Nashvillem Predators, rozhodl se však pokračovat v domácím Finsku. V týmu z Raumy byl jasná jednička Petri Vehanen, a tak Engren před sezonou 2008/2009 přestoupil do TPS Turku.

V první sezoně se hlavně seznamoval s novým prostředím a dělal dvojku Alexandru Salákovi. Následující ročník SM-liigy ale Engren bezesporu považuje za jeden z nejlepších v dosavadní kariéře. Jako brankář číslo jedna pomohl TPS k mistrovskému titulu a zároveň získal Urpo Ylönen Award – ocenění pro nejlepšího brankáře finské ligy.

Další sezonu zahájil opět v Turku, ale po 51 zápasech se vydal vyzkoušet své štěstí do zámoří. Do hlavního týmu Nashvillu se ovšem neprobojoval, strávil rok a půl na farmě v Milwaukee a v létě 2012 se rozhodl pro návrat do TPS. Další ročník mu vyšel parádně s úspěšností zákroků nad 92 %. Díky tomu si vysloužil nominaci na mistrovství světa, kde zastával pozici brankářské trojky.

autor fotografie: hc.tps.fi

 
 
Facebook
 
Image Map