Info
 
3.5.2013 | Tisková zpráva

Do Lva míří švédský kanonýr Thörnberg

Do Lva míří švédský kanonýr Thörnberg
Hokejový LEV získal do svého kádru významnou posilu. Jeho dres bude v příštím roce oblékat švédský kanonýr Martin Thörnberg, účastník aktuálního MS. Ten byl v loňské základní části KHL třetím nejlepším střelcem soutěže.
 

Martin Thörnberg se narodil 6. srpna 1983 ve švédském Jönköpingu. V tamním klubu HV71 hokejově vyrůstal a bez výraznější pauzy v něm vydržel až do svých 27 let. Mezitím oslavil v dresu HV71 v letech 2004, 2008 a 2010 titul ve švédské Elitserien.

Z osobního hlediska ale asi nejvíce vzpomíná na sezonu 2008/2009, kdy s týmem z Jönköpingu získal stříbrnou medaili, když ve finále nestačil se svými spoluhráči na Färjestads. Thörnberg ale odehrál play-off ve velkém stylu. V 18 zápasech nasbíral 10 gólů a celkově měl v bodování 13 bodů. Stal se tak nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů.

Švédský forvard každým rokem navyšoval své osobní bodové maximum ve švédské lize a bylo jasné, že dříve nebo později po něm sáhne některý z týmů KHL. V roce 2010 přestoupil Thörnberg do Torpeda Nižnij Novgorod, kde odehrál dvě povedené sezony. V sezoně 2010/2011 byl s 39 body za 20 gólů a 19 asistencí nejproduktivnějším hráčem svého týmu a v dalším ročníku s 26 góly ovládl týmovou tabulku střelců.

Thörnberg má také bohaté reprezentační zkušenosti. Účastnil se celkem tří světových šampionátů. V roce 2009 si z Klotenu odvezl bronz a o dva roky později vybojoval v Bratislavě stříbro. Devětadvacetiletý forvard je členem reprezentačního výběru i letos a Švédsko bude reprezentovat společně se svým novým spoluhráčem Nickasem Danielssonem.

 
 
Facebook
 
Image Map