Info
 
11.8.2013 | Tisková zpráva

Sběratel medailí z MS a olympiád míří do Prahy

Sběratel medailí z MS a olympiád míří do Prahy
Novou velezkušenou posilu získal do svých řad Lev Praha. Ten podepsal smlouvu s dlouholetým finským reprezentačním útočníkem Niko Kapanenem, který naposledy působil v Kazani.
 

Niko Kapanena přivedl do velkého hokeje klub Hämeenlinna. V dresu tohoto týmu exceloval již v mládežnických kategoriích a zaslouženě si vybojoval místo v mládežnických reprezentacích. V sezoně 1995/1996 si pověsil na krk stříbrnou medaili na MS „18“, o dva roky později pak na MS juniorů zlato.

V Hämeenlinně působil až do roku 2000 a v jejím dresu získal tři bronzové medaile. MS v roce 2000 bylo jeho prvním, Kapanen si však hned odvezl domů bronzovou medaili a byl nejlepším hráčem v plus minus. Další rok strávil Kapanen v Turku, se kterým dosáhl na mistrovský titul. S reprezentací pak vylepšil umístění z předchozího roku a pomohl jí ke stříbru.

Jeho úspěchy neunikly Dallasu, který ho draftoval v roce 1998. V týmu Stars odehrál ve čtyřech následujících ročnících 257 utkání a získal 85 bodů. V roce 2006 pak poprvé bodoval se Suomi na olympiádě, kdy pomohl třemi body k stříbru. V sezoně 2006/2007 oblékal dres Atlanty, ale na závěr ročníku se stěhoval do Phoenixu. Tečku za sezonou si udělal opět na MS, na krku se mu houpala znovu stříbrná medaile. Stejně tak s Finskem bodoval o rok později, kdy si přinesl na MS formu z Phoenixu a 7 body z 9 zápasů pomohl ke světovému bronzu.

Následně ho zlákal do svých řad AK Bars Kazaň, jehož dres oblékal pět let. Patřil k hvězdám týmu z Tatarstánu, v 346 utkáních bodoval 211x a dvakrát zvedl nad hlavu Gagarinův pohár. K výčtu úspěchů patří i cena pro nejlepšího střelce z MS 2009, bronz z olympiády v roce 2010 a zlato z MS 2011. Celkově tak za dosavadní kariéru mezi dospělými Kapanen dosáhl na sedm medailí ze světových hokejových akcí.

 
 
Facebook
 
Image Map