Info
 
30.4.2013 | Tisková zpráva

V dresu Lva nebudou pokračovat Štěpánek, Svoboda a Klepiš

V dresu Lva nebudou pokračovat Štěpánek, Svoboda a Klepiš
Brankář Jakub Štěpánek a útočníci Jaroslav Svoboda s Jakubem Klepišem v příští sezoně již nebudou hájit barvy HC LEV Praha. Všem třem hráčům vyprší k dnešnímu dni (30. 4. 2013) kontrakt. Podle informací klubu Klepiš míří do zámoří, kde se dohodl na kontraktu s jedním z klubů NHL.
 

Jakub Štěpánek přišel do týmu nováčka KHL na konci října. V základní části odchytal celkem 12 zápasů. V průběhu ledna se trenéři rozhodli, že pozici jedničky bude zastávat Tomáš Pöpperle. Štěpánek se tak ve zbytku základní části a v play-off musel spokojit s rolí brankářské dvojky.

Vytáhlý forvard Jaroslav Svoboda se i vinou zranění dostával do základní sestavy Lva v premiérové sezoně v KHL zřídka. Často se musel spokojit s rolí třináctého útočníka a ve 25 zápasech zaznamenal dva góly. Sezonu dohrával v dresu pražské Sparty.

Tým Lva Praha opustí po povedené sezoně také Jakub Klepiš. Osmadvacetiletý útočník byl s bilancí 20+18 nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Pražanů v základní části. V závěru ročníku ovšem onemocněl a do play-off nastoupil se zápasovým deficitem. Podle informací klubu se Klepiš dohodl s jedním ze zámořských celků a zkusí oprášit svou kariéru v NHL.

 
 
Facebook
 
Image Map