Info
 
20.7.2012 | Tisková zpráva

Výrazná posila! HC LEV Praha získal Jiřího Novotného

Výrazná posila! HC LEV Praha získal Jiřího Novotného
Osmadvacetiletý reprezentační centr Jiří Novotný se stal nejnovější akvizicí HC LEV Praha. Trojnásobný medailista z MS podepsal s pražským nováčkem tříletý kontrakt.
 

Profil:

Rodák z Pelhřimova dostal v extralize šanci již v 17 letech, kdy se objevil v dresu Budějovic. Po draftu v roce 2001, kde si ho v prvním kole jako 22. v pořadí vybralo Buffalo, odehrál v Budějovicích ještě jednu sezónu a následně zamířil za oceán bojovat o svůj hokejový sen o NHL. Tři sezóny bojoval na farmě v Rochesteru o šanci, až oblékl konečně v lednu 2006 proti Phoenixu dres se šavlemi. Do konce sezóny, v závěru okořeněné o play-off, stihl odehrát celkem 18 utkání a povedlo se mu nasbírat 3 body. Během dalšího roku hrál v Buffalo pravidelně, ale po 50 utkáních přišel trade do Washingtonu.

Dlouho zde ale nepobyl, v létě si ho z trhu volných agentů vybral Colombus a podepsal s Novotným dvouletou smlouvu. Dvě sezóny byl Novotný věrný „Modrokabátníkům“, před sezónou 2009/2010 ho ale zlákala KHL a dres Atlantu Moskevská Oblast.

Po výborné sezoně, kdy si v 49 utkáních připsal 34 bodů, ho získala do svého týmu kazašská Astana. Zde Novotný během dvou let odvedl kus práce, v roli tvůrce hry pravidelně bodoval a v 106 utkáních měl vizitky 22 branek a 44 asistencí. V Astaně měl pokračovat i dále, nicméně Kazachstán neuspěl na MS, chtěl ve svém jediném týmu KHL dávat prostor domácím hráčům a s Novotným tak rozvázal kontrakt.

Novotný je pravidelným reprezentantem již od mládežnických kategorií. Účastnil se MS “18” i MS “20”, následně se mu povedl vybojovat i dres hlavní reprezentace. Díky tomu má doma tři medaile z posledních tří MS, byl u zlata v Německu, i bronzů na Slovensku a ve Finsku. Kromě těchto MS se zúčastnil i toho v roce 2007 a 2008.

 
 
Facebook
 
Image Map