Info

6.4.2014 | Karolína Antošová

Thörnberg nalezl ztracenou formu a dvěma zásahy vystřelil lvům mečbol

Lvi jsou krok od finále KHL. Ani ve třetím utkání série nenašla Jaroslavl recept, jak výrazněji prorazit tvrdou defenzivu Pražanů, a prohrála 0:3. U všech tří zásahů byla druhá lajna s Thörnbergem. Ten našel ztracenou formu a dvakrát skóroval. Brankář Vehanen si připsal druhé čisté konto v sérii.

SF3, neděle 6.4.2014, 15:00
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Thörnberg (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg (Mäenpää, Sekáč), 44. Oystrick (Ridderwall). Rozhodčí: Kulakov, Rönn – Birin, Morozov. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 9087. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 0:3. Stav série: 0:3.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Pašnin, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Sprukts – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Kapustin

HC LEV Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O´Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík

Komentář

Na Lokomotivu bylo hned od začátku zápasu znát, jak moc velkou vzpruhou pro něj domácí publikum je. Vyjma prvního střídání, ve kterém se po Novotného přihrávce snažil před brankou několika dorážkami prosadit Ridderwall, patřil úvod utkání právě domácím.

Jaroslavl přichystala lvům několik velmi krušných chvilek, přičemž ta nejhorší přišla v polovině první třetiny. Pod velký tlak se dostala čtvrtá lví lajna, nově i s Kubalíkem. Lokomotiv Pražany dlouho svíral, stahoval zámek kolem Vehanena. Když už se Vrána dostal pukem do útočné třetiny, rozhodčí mu v souboji za brankou odpískali podražení.

Lvům se ale v této sérii oslabení daří a to potvrdili i tentokrát. Navíc hned pár desítek vteřin po konci oslabení si zahráli přesilovku i lvi. A to rovnou dvojnásobnou.

Téměř minutu a půl měli Pražané výhodu dvou mužů v poli. Tu ale nevyužili. Prosadit se dokázali až při normální přesilovce. Za brankou Sanforda si parádně počínal Michal Řepík, který se zbavil bránících hráčů a poslal puk do mezikruží na Martina Thörnberga. Na jeho střelu z první nedokázal kanadský gólman zareagovat.

Švédský kanonýr tak opět nalezl munici. Na gól čekal celých devět zápasů. Naposledy se prosadil ve třetím zápase první série na ledě Záhřebu. Sérií s Doněckem se doslova protrápil – v šesti zápasech si připsal jen dvě asistence. Až na ledě Jaroslavle pálil opět ostrými.

V prvním venkovním utkání finále Západní konference navíc neřekl Martin Thörnberg svojí úvodní brankou poslední slovo. I ve druhé třetině se totiž dokázal prosadit.

Do zvuku druhé sirény zbývalo jen 40 vteřin, když si 30letý Švéd připsal druhý přesilovkový zásah. Po poněkud kuriózní situaci a několika odrazech doletěl puk vzduchem až k levé tyčce Sanfordovy branky, odkud ho Thörnberg doklepl až za Kanaďana. Rozhodčí v první chvíli sice jasně ukázali, že gól platí, poté se ale radši jeli upřesnit ke kolegovi u videa, zda puk netrefil tyč. To se nakonec nepotvrdilo, a lvi si tak do kabiny odnesli už dvoubrankové vedení.

A ani po příchodu na led lvi na gól moc dlouho nečekali. Opět u toho byla Thörnbergova lajna. Tentokrát to ale nebyl sám švédský kanonýr, kdo se prosadil, gólovou radost tentokrát zažil Nathan Oystrick. Kanadský bek napřáhl na modré a puk poté, co ještě lehce změnil směr po teči Kronwalla, zapadl až k levé tyči Sanfordovy branky.

Jaroslavl se na srovnání nezmohla. Petri Vehanen korunoval svůj výkon dalším čistým kontem, proti Jaroslavli již druhým. Lvi jsou tak krok od velkého úspěchu – od finále KHL je dělí poslední výhra.

Ohlasy trenérů

Dave King (Lokomotiv Jaroslav): "Lev Praha má zkušený tým a hrál celý zápas minut organizovaný hokej. Mohu říct, že je to pro naše mladé hráče velká zkušenost. Máme za sebou těžké série s Petrohradem a předtím s Dynamem Moskva a začínají nám docházet síly. Ale musím ocenit charakter týmu, i za stavu 0:3 hráči padají do střel."

Kari Jalonen (Lev Praha): "Byli jsme na zápas výborně připravení a celých šedesát minut jsme hráli velmi dobře. Jdeme krok po kroku a nepřemýšlíme nad tím, jaký výsledkem můžeme vyhrát sérii. Teď se musíme dobře připravit na další zápas."

Fotogalerie

Netradiční pohled na zákrok Vehanena Radost po vítězném zápase Show před zápasem Hymna před zápasem Ondřej Němec šéfuje defenzivě Lva Nathan Oystrick opět v play-off rozkvetl Michal Birner opět předvedl spolehlivý výkon Radost z druhé branky Zeď v brance Lva Do potyčky se zapojil kromě Ryana O´Byrna i Jiří Novotný Petr Vrána a foto ala NHL