Info
 

LEV Praha pomáhá

HC LEV Praha se od počátku své existence pomáhá tam, kde je to potřeba. Několik dětských domovů se tak podívalo na KHL, nejlepší hokejovou ligu v Evropě, zcela zdarma. Nováček Kontinentální hokejové ligy navíc během premiérové sezony uspořádal několik akcí, díky kterým se vydělaly tisíce až desetitisíce korun, které poté putovaly na charitativní účely.

Za dobrou věc. Lvi se opět zúčastnili charitativního turnaje ve florbalu

Redaktor Radiožurnálu Pavel Petr už poosmé uspořádal charitativní florbalový turnaj. V Benátkách nad Jizerou se v pátek, kdy proběhla první část akce, sešlo osm týmů. Podruhé v řadě u toho byl i výběr Lva Praha. Dorazila i řada známých osobností. Tentokrát se hrálo pro 16letého Pavla Boška, kterého před necelými třemi roky srazilo auto, což mělo za následek trvalé poškození mozku. Pavel od té doby potřebuje speciální péči a momentálně vyhlíží rehabilitační pobyt v lázních. Ten mu alespoň z části uhradí výtěžek z florbalového turnaje, který celkově činí 72 000 Kč.

Hráči Lva Praha podpořili Dětské centrum v Krči

I během vypjatých bojů v play-off si hokejisté Lva Praha udělali čas na dobrou věc. Hráči společně se svými manželkami a přítelkyněmi dali dohromady několik desítek párů dětských bot a oblečení a darovali je Dětskému centrum s komplexní péčí a podpůrnou rodinnou terapií v pražské Krči. Hlavně nové botičky udělaly dětem velkou radost.

Lvi pomohli splnit přání dětí v jihlavské nemocnici, dostaly pod stromeček nový pokoj

Do Štědrého dne se podařilo splnit sen dětí v Nemocnici Jihlava. Na nový pokoj se získaly peníze a v roce 2014 budou mít pacienti rodiče nové zázemí při pobytu v nemocnici. Sbírku finančně podpořil i HC LEV Praha.

Klepiš s Birnerem koupili a zabalili dárky dětem z dětského domova

Dva útočníci Lva Praha udělali radost dětem z dětských domovů a azylových domů. Jakub Klepiš s Michalem Birnerem zajeli krátce před Vánocemi do Novodvorské Plazy, kde každý z nich splnil jedno dětské přání. Oba lvi dárek osobně zakoupili a pomáhali při jeho balení. Dárečky poté předali Kisspatrolkám, které je doručí přímo k dětem. Na video z akce ze podívejte zde.

Lvi nadělovali radost dětem z dětských domovů v Tipsport areně

Zážitek na celý život. Taková byla nejčastější reakce dětí z dětských domovů, které se v rámci vánoční akce Rádia Impuls podívaly v uplynulém týdnu do hokejové Tipsport areny. Den co den se střídaly dětské domovy v domově Sparty a Lva, aby se zde podívaly do pravé hokejové šatny, setkaly se s hráči a dozvěděly se, jak se dělá led nebo jak vypadá režie v Tipsport areně.

HC LEV Praha přispěl na konto fondu Terezy Maxové a podpořil dětské domovy

Jediný český zástupce v Kontinentální hokejové lize se snaží pomáhat nejvíce, jak je to jen možné. Proto se také rozhodl přispět na konto fondu Terezy Maxové a podpořit tak jihočeské dětské domovy. Letos se díky dvěma benefičním módním přehlídkám podařilo vysbírat částku celkem 850 000 Kč.

Novotný, Klepiš a Němec bruslili v Harfě proti chorobám

V sobotu 7. prosince si fanoušci mohli na střeše Galerie Harfa zabruslit a zasoutěžit společně s hráči Lva Praha proti civilizačním chorobám. Akce se zúčastnili tři lvi, kteří jsou zároveň v širší nominaci na olympijské hry - Jakub Klepiš, Ondřej Němec a Jiří Novotný. Hokejisté zpříjemnili odpoledne dětem i dospělým a zároveň pomohli podpořit dobrou věc.

Kabina Lva finančně podpořila dětské oddělení Nemocnice Jihlava

Zástupci kabiny HC LEV Praha se rozhodli podpořit dětské oddělení Nemocnice Jihlava. Hráči a realizační tým nakonec vybrali 33 000 Kč a Dominik Pacovský společně s lvími maskoty předali na zápase proti Atlantu šek a podepsaný dres zástupkyním nemocnice. Příspěvek poslouží na vybavení nového dětského pokoje.

Lvi nastoupili v růžových dresech a podpořili boj proti rakovině

HC LEV Praha odehrál zápas v O2 areně proti CSKA Moskva v růžových dresech a stulpnách. Z vybraných peněz (aukce dresů+stulpen a koruna z každé prodané vstupenky) klub přispěl na konto občanského sdružení Mamma HELP. Pražský celek se zúčastnil akce Měsíc v růžové, kterým se společně s OC Letňany připojuje k celosvětovému boji proti rakovině prsu.

Nakládal položil květiny k památníku ve Vladivostoku

Český reprezentační obránce Jakub Nakládal se během pobytu týmu ve Vladivostoku vydal jako zástupce kabiny Lva uctít památku padlých československých vojáků na Mořském hřbitově. Je na něm pochováno celkem 163 mužů, kteří v letech 1918 až 1920 bojovali na ruském Dálném východě. K památníku přinesl symbolickou květinu. "Tito vojáci se zasloužili o vznik českého státu a i díky nim nyní můžeme, my hokejisté, bojovat pod českou vlajkou v KHL a nebo s reprezentací na MS," řekl bek Lva Praha.

Lvi pomohli dobré věci, zúčastnili se charitativního florbalového turnaje

Na začátku června 2013 uspořádal redaktor Českého rozhlasu Pavel Petr v Benátkách nad Jizerou už posedmé charitativní florbalový turnaj a jako jeden z šesti týmu pozval i HC LEV Praha. Své florbalové dovednosti ukázali členové managementu Lva a také tři hráči - Jiří Sekáč, Jakub Krejčí a Martin Ševce. Hlavní cíl akce byl splněn do posledního detailu. Pro šestnáctiletého Jaroslava Kofláka, který ochrnul po skoku do vody, se nakonec vybralo 40 000 Kč.

Na stavbu pomníku Jana Marka se v aukci vybralo přes 15 tisíc korun

V březnu 2013 fanoušci dražili hrané části výstroje Zdena Cháry, ve kterých slovenský dlouhán odehrál zápasy v dresu Lva. Celkem se vybralo 15050 Kč. Všechny peníze putovaly na účet, který byl určen pro výstavbu busty. Památník Jana Marka byl pak slavnostně odhalen na začátku dubna.

Nechali si narůst knírky a přispěli na dobrou věc. Hráči Lva se připojili k akci Movember

Už několik let se muži po celém světě prvního listopadu pod nosem oholí na dlouhou dobu naposledy. Během celého měsíce zarostou a udržují své plné kníry. Právě knír (anglicky moustache) se stal předním znakem celé akce, nesoucí název Movember. Stejnojmená nadace, která celý projekt zaštiťuje, přišla na své důmyslné jméno spojením slov moustache a november (listopad). Akce, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, má zároveň přispět na výzkum a boj s rakovinou prostaty. Ročně se do její podpory zapojí několik stovek tisíc mužů. V roce 2012 se do akce zapojil i český Lev. Většina hráčů a také zástupci managementu si po dobu celého listopadu nechali narůst kníry. Hráči si kromě místa pod nosem vyzdobili také výstroj. Movemberské samolepky na přilbách bylo možné zakoupit i širokou veřejností ve fanshopu. Fanoušci mohli celou akci podpořit také na facebookovém profilu Lva. Navíc kdo na zápas s Atlantem Mytišči přišel s knírem, platil za vstupenku jen padesát korun. Tyto peníze šly právě na nadaci boje proti rakovině prostaty. Fanoušci Lva přispěli nadaci pro výzkum rakoviny celkovou částkou 3 550 korun.

Originální lví dresy vynesly v aukci pro nemocné chlapce 12 550 korun

Martinko Kupec a Danko Magdalén trpí zrádnými nemocemi. Hokejový klub LEV Praha se těmto chlapcům, kteří jsou zároveň velkými fanoušky pražského klubu, rozhodl finančně pomoct. Nováček KHL uspořádal aukci hraných originálních dresů Ľuboše Bartečka a Juraje Mikúše, která vynesla nemocným mladíkům 12 550 Kč.

Zdeno Chára přiletěl a dostal dres, který se vydražil za 10 400 Kč

Byl největší hvězdou, která se v dresu Lva představila. Zdeno Chára působil v týmu nováčka KHL v průběhu výluky NHL. Hned po příletu do české metropole dostal vytáhlý obránce dres, ve kterém pózoval novinářům. Chára dres podepsal a osobně ho předal novému majiteli, který ho v aukci Lva Praha vydražil za 10 400 Kč. Tato částka pak putovala jako dar FN Motol.

 
 
Image Map